!!! DOPRAVA ZDARMA s PPL na výdejní místa !!! AKCE

MISKA NA KLÍČENÍ MICROGREENS

Novinka
349 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
19.6.2024

Pro milovníky klíčků 

Detailní informace

Detailní popis produktu

S nakličovací třípatrovou biomiskou bude vaše domácí pěstování jednoduché a efektivní. Po celý rok můžete klíčit různá semínka na klíčení, například oblíbené mungo klíčky.

Nepotřebujete žádnou zem, žádná hnojiva pro růst semínek. Stačí ji naplnit vybranými druhy semínek a zalít vodou, za dva až čtyři dny můžete sklízet klíčky plné vitamínů, minerálů, antioxidantů, vlákniny a proteinů.

Díky této nádobě si vypěstujete rostlinné klíčky a výhonky, které představují biologicky nejcennější potravinu plnou vitamínů, enzymů a minerálů, které potřebujeme během celého roku.

Navíc pokud je nedojíte, tak je můžete dát do ledničky, kde vám vydrží až 14 dní.

Co nechat klíčit

Klíčit můžete prakticky cokoli – luštěniny, obiloviny, olejniny, brukvovité a různé další plodiny. Užívat si tak můžete řeřichy, mungo fazolkových klíčků, hrachu, čočky, cizrny, červené řepy, hořčice, ředkviček, pšenice špaldy a různých druhů obilí z vlastní produkce. A zkoušeli jste už populární mladý ječmen?

Misky využijete kdykoli – rostliny klíčí ve vhodných podmínkách bez ohledu na roční období.

Při výběru správných, tj. chemicky neošetřených semínek tak docílíte doma bio kvality, za kterou byste v obchodě draze platili. Semena luštěnin a obilnin koupíte i běžně v obchodech. Vybírejte dle vzhledu, nejlépe v bio kvalitě, aby nebyla semena narušená a měla zachovánu vysokou klíčivost.

Návod na klíčení semínek

Dno misky naplňte vybranými semínky cca z 30 % plochy. Poté propláchněte, přikryjte víkem, postavte na tmavé místo a zalévejte vodou ráno a večer. Přebytečnou vodu, která už protekla všemi patry, pravidelně vylévejte.

Po sklizení úrody patro misky opláchněte a můžete sázet znovu. Ideální je vysévat postupně, abyste měli neustále nějaké klíčky hotové.

Rozměry:

  • Průměr 20 cm
  • Výška 16 cm
  • Vyrobeno ze zdravotně nezávadného acrylskla, které má atest PZH 12282/93

Obsah balení:

  • 3 ks klíčící misky o průměru 20 cm – možnost pěstovat 3 různé druhy klíčku současně
  • 1 ks horní víko
  • 3 ks odpadový sifon
  • 1 ks záchytná miska pro přebytečnou vodu
  • návod k použití