Často kladené dotazy

Často kladené otázky

Kolik je v jednom balení medvídků? 

V nejmenším 50g balení je 9, 10 nebo 11 medvídků, podle jejich velikosti a váhy. Při přípravě čaje doporučujeme použít 1 až maximálně 3 medvídky. Záleží na velikosti šálku a také na tom, jak moc chcete mít čaj sladký. Nejmenším dětem doporučujeme použít na čaj jen 1 medvídka, aby čaj nebyl příliš sladký. Ve větším XL 250g balení najdete okolo 50 medvídků a v největším XXL balení 1kg najdete kolem 200 kusů medvídků.

Kolik čajů z jednoho pytlíku připravím?

Z jednoho sáčku připravíte tak cca 3 až 10 šálků čaje. Záleží kolik medvídků do hrnečku dáte. 

Jsou bez chemie?

Medvídkové čaje jsou čistě přírodní a neobsahují žádnou chemii.

Proč obsahují cukr? 

Cukr je v Medvídkovém čaji hlavní pojivová složka. Dá se říci, že díky cukru medvídek drží tvar. Navíc pak už nemusíte čaj sladit, je už oslazený. Velký podíl zdravého cukru je také obsažen v ovocných šťávách.

Proč neobsahují danou složku?

Malinový čaj neobsahuje přímo maliny, příchuť vzniká kombinací ovocných a zeleninových složek a přírodních extraktů.

Odesíláte i na Slovensko?

Ano, odesíláme i na Slovensko. Doručíme vám balíček přímo na zadanou adresu nebo si ho můžete vyzvednout v Zásilkovně.

Proč medvídci obsahují vosk?

Po relativně dlouhém sušení v sušárnách získávají medvídci povlak z přírodního karnaubského vosku, který dodává medvídkům lesklý vzhled a zabraňuje jejich vzájemnému slepování. Tímto způsobem se voskuje také většina gumových bonbónů, které se v Česku prodávají. 

Kde se dá výrobek koupit v kamenné prodejně?

Napište nám na info@lipoo.cz a my vám obratem zjistíme vaši nejbližší prodejnu.

 

Složení Medvídkového čaje

Vážení zákazníci, jsme si vědomi, že cukr ve stravě pro děti není vítanou přísadou, čajoví medvídci se bez něj ale neobejdou – je totiž hlavní pojivovou složkou (zbytek jsou čistě přírodní šťávy a čajový extrakt). Věříme však, že „sváteční“ podávání medvídkového čaje (samozřejmě s ohledem na příjem cukru v dalších potravinách) neuškodí a že si občasné čajové dýchánky s dětmi užijete.

Medvídkový čaj je vyroben z absolutně nezávadných surovin. Medvídci se skládají z glukózového sirupu, želatiny, vody, cukru, koncentrátu hroznové šťávy, extraktu z bílého čaje, rostlinných extraktů, ovocné složky a kyseliny citrónové. Barevný vzhled medvídků je samozřejmě lákavý, ale není způsoben žádnými nezdravými přísadami či dokonce chemickými doplňky. Barvu dávají medvídkům jen čistě ovocné a zeleninové koncentráty. Medvídkové čaje jsou přece určeny hlavně pro děti. Pojďme se podívat na konkrétní složení:

· Glukózový sirup. Tento nezávadný sirup dává medvídkům typický čirý vzhled.

· Ovocné složky. Medvídci obsahují minimálně 10% ovocné složky, která jim dává ovocnou chuť a sladkost. Obsahují koncentrát jablečné šťávy, bílé hroznové šťávy, meruňkové šťávy a hruškové šťávy.

· Extrakt z bílého čaje. Medvídkový čaj obsahuje opravdový čaj, tedy čajový extrakt, který dává čaji čajovou chuť.

· Voda. Důležitou složkou je samozřejmě kvalitní voda, rozpustná složka, aby se medvídek po zalití roztavil.

· Želatina. Díky želatině drží medvídci tvar, medvídci jsou měkčí a tvární.

· Cukr. Díky cukru medvídek drží tvar a čaj si nemusíte doslaďovat. Cukr funguje jako pojivo.

· Kyselina citrónová. Kvůli delší trvanlivosti dáváme do medvídků i minimum kyseliny citrónové.

· Karnaubský vosk. Tento přírodní vosk dodává medvídkům lesklý vzhled a zabraňuje jejich vzájemnému slepení. Použití karnaubského vosku je běžné u drtivé většiny gumových bonbonů.

Vyzkoušejte Medvídkový čaj, zachutná vám i vašim dětem. 

Ať vám chutná!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení