MIX SEMÍNEK PRO PANÍ UČITELKU

Tip BOŽSKÉ
Značka: LIPOO
99 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Originální dárek pro paní učitelku 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vstávej, semínko, holala, bude z tebe fiala… Léto se blíží a paním učitelkám začíná být do zpěvu. Určitě se těší nejen na zasloužené volno, ale také na dárky na konec školního roku. Darujte oblíbené učitelce něco opravdu originálního, co od nikoho jiného určitě nedostane: nálož vitamínů a okrasných květin.

Kdykoliv se na rozkvetlé bylinky či luční kvítí podívá, hned si vzpomene na svého oblíbeného žáčka nebo žákyni.♥

V balíčku paní učitelka najde tato semínka:

  • Microgreens rukola: Zásobárna vlákniny, mastné kyseliny omega-3 a vitamínů (A, C, F, B), ideální na sendviče, těstoviny, saláty, sýry, omáčky či na pizzu.
  • Microgreens řeřicha: Plná vitamínů (A, B1, B2, B3, C a D), ideální do salátů, na chléb, k odšťavňování, do smoothie, jako bylinkový tvaroh, dipy či jako ozdoba pokrmů.
  • Rozkvetlá louka (luční kvítí, medonosné květiny). Tak trochu jiná kytice, která paní učitelce hned tak neuvadne. Jaké kytičky vykvetou? měsíček, chrpa modrá, meduňka lékařská, čekanka, kopretina, tymián, majoránka, kopretina polní, krásnoočko barevné, krásenka, včelník moldasvský, třapatka fialová, hadinec jitrocelový, hadinec obecný, pohanka obecná, šáter latnatý, mastňák habešský, len obyčejný, lupina úzkolistá, komonice bílá a lékařská, černucha setá, pupalka, červený mák, svazenka vratičolistá, šalvěj lékařská, červený jetel luční, tmavě červený jetel, vikev setá, kerblík zahradní, brutnák lékařský

Semínka bylinek jsou určena pro pěstování doma v duchu microgreens, kdy se sklízí mladé výhonky. Ty nejenže vypadají v květináčku nejvíc roztomile, ale mají netradiční chuťové vlastnosti, vysoký obsah vitamínů a minerálů a hlavně si na nich pochutnáte zhruba za 5-7 dnů od vysetí. Právě rychlá sklizeň a možnost ozdobit si jídlo zdravými výhonky je na microgreens tak lákává.

Semínka květin jsou vhodná k zasazení ideálně na zahrádce nebo v domácím květináči.

Text na etiketě: Pro paní učitelku, Rozkvetlá louka, Od semínka po rostlinku 

Hmotnost:

20g rukola

20g řeřicha

5g rozkvetlá louka