Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Bylinné čaje pro děti: Kdy a které pomáhají?

Bylinné čaje pro děti: Kdy a které pomáhají?

09. 01. 2019

Bylinky jsou jedním z největších darů přírody. Jemně a přitom účinně zažehnají spoustu nesnází. A to i u dětí. Poradíme vám, kdy a jaké čaje jim pomohou.

Od kdy bylinné čaje?

Bylinkové čaje se doporučuje dětem podávat od 14 měsíců, jsou ale druhy, které mohou děti pít i dříve. Zpočátku je lepší podávat dětem čaje z bylin s mírnějším působením a spíše po malých dávkách, abychom včas odhalili případnou alergii.

Jaké čaje jsou pro děti vhodné?

Zakoupíte-li bylinný čaj, který je určen přímo dětem a na konkrétní problémy, nemusíte se obávat, že byste něco pokazili. Například v naší nabídce najdete řadu čajů, jejichž složení jsme konzultovali s odborníky.

  • Najdete v ní třeba čaj pro SPOKOJENÉ BŘÍŠKO s fenyklem, anýzem a kmínem, který účinně pomůže při bolestech břicha a potížích s prdíky.
  • Proti nachlazení a chřipce je DR. CHŘIPULÍN s obsahem lipového a bezového květu, kořenem ibišku, hluchavkou a šípkem.
  • Doslova na všechno je pak například VITAMÍNOVÁ BOMBA. Jde o lahodný a jemný čaj Rooibos Massai s rakytníkem, citronovou kůrou a měsíčkem, který pomáhá nejen při nachlazení, ale i při kolikách, zažívacích a žaludečních problémech u dětí, alergiích, astmatu a ekzémech. Má utišující účinek, takže pomáhá i při nespavosti a podrážděnosti.

Spíše léčba než prevence

S čistě bylinnými čaji bychom to u dětí (zvlášť u těch nejmenších) neměli přehánět. Preventivní užívání nemá velký smysl, podávat byste je měli spíše jen při výskytu určité choroby (nachlazení apod.). I v takovém případě však musíte dodržovat doporučené dávkování a nepodávat bylinný čaj déle než po dobu dvou až tří týdnů. Organizmus si totiž na účinné látky při delším užívání zvyká a přestává na ně reagovat.

Zpět na články

Proč Lipoo?

Originální receptůra
Originální receptůra
Hand made
Hand made
Přírodní produkty pro děti
Přírodní produkty pro děti
Vše vyrobeno v České republice
Vše vyrobeno v České republice
Certifikované produkty
Certifikované produkty
Podpora prodeje
Podpora prodeje